З 1 липня вступили в силу новели законодавства стосовно кримінальних проступків. Внесено зміни до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначимо: кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі (ст. 12 Кримінального кодексу України)
Кримінальними проступками тепер вважаються:
- Крадіжки, здійснені одним порушником (тобто не у складі групи) і на суму, що не перевищує 105 тис. грн. - за здійснення дрібної крадіжки (передбачену ч.1 ст.185 КК України) штраф суттєво зростає і може становити від 17 тис. до 51 тис. грн.
- Хуліганство – спричинене однією особою, а не групою;
- Заподіяння легких тілесних ушкоджень;
- Незаконне полювання;
- Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом;
- Жорстоке поводження з тваринами;
- Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту;
- Грубе порушення законодавства про працю;
- Фіктивне підприємництво, що не завдало суттєвих збитків державі.
Ст. 130 КУпАП – тепер стосується лише керування річковими, морськими або маломірними суднами
А керування транспортними засобами криміналізується і зазначається у відповідній статті:
Стаття 286-1 КК:
- Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування -
караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн.) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
- Ті самі дії, вчинені повторно, -
караються штрафом у розмірі до трьох тисяч н.м. доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років;
Затримання особи, яка керувала транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції здійснюється не більш як на три години з обов’язковим доставленням такої особи до медичного закладу для забезпечення проходження відповідного медичного освідування.
Пресслужба Добровеличківського районного суду Кіровоградської області