Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя – спікер Добровеличківського районного суду Кіровоградської області
прийняв участь у заході, щодо проблем запобігання та протидії домашнього насильства
Однією з актуальних негативних проблем сучасного суспільства є прояв жорстокості і насильства в сім’ї. На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми домашнє насильство є внутрішньою проблемою сім’ї і не потребує втручання суспільства. Тому потрібно формувати у державі негативне відношення та суспільний осуд до такого явища як «насильство в сім’ї», адже в Україні майже кожна четверта жінка потерпає від насильства, про що свідчать дані дослідження ФН ООН в Україні.
Саме тому, за ініціативи голови осередку ВГО «Асоціація жінок України ДІЯ», фахівця ГТУЮ в Кіровоградській області Нехайчук Т.В., було проведено круглий стіл з питань запобігання та протидії домашнього насильства, який відбувся 02 грудня 2019 року у приміщенні Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області.
У заході взяли участь : суддя-спікер Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І.П. та прес-секретар Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Кузьма Т.О., голова Добровеличківської районної ради Кіровоградської області Корнієнко Л.Б., т.в.о. начальника Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП України у Кіровоградській області Мосіюк І.А., заступник начальника Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП України у Кіровоградській області Чіпляка С.О., начальник сектору превенції Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області Мниха А.О., начальник Добровеличківського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Кіровоградській області Мазур Л.М., начальник Добровеличківського бюро правової допомоги Голованівського МЦ з надання БВПД Грінченко В.В., начальник Добровеличківської філії обласного центру зайнятості Єремєєва С.В., депутат Добровеличківської ОТГ Обжелян С.В.
Під час заходу обговорено: особливості законодавства з питань протидії домашнього насильства; розглянуто заходи ефективної співпраці між громадською організацією, територіальною громадою, правоохоронними та судовими органами; особливості створення кімнат реабілітації для осіб постраждалих від насилля та call- центрів.
На початку зустрічі т.в.о. начальника Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП України у Кіровоградській області Мосіюк І.А. розповів про повноваження органів поліції стосовно надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та про заходи запобігання. Наголошено, що до кінця 2020 року на території Добровеличківського району буде створено мобільну групу з протидії домашньому насильству, головною метою якої є щоб кожен громадянин, який потерпає від домашнього насильства, довіряв поліції.
Під час діалогу суддя-спікер Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І.П. підкреслив: «Внесені законодавцем зміни у 2019 році запровадили комплексний підхід та визначили систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї. До кривдника можуть бути застосовані спеціальні заходи стримування та попередження. Ці зміни забезпечують відповідність законодавства України сучасним європейським стандартам у цій сфері та нагальним потребам українського суспільства. Тому потрібно брати приклад з Європейських країн, а саме: поширювати інформацію де можна жінкам отримати допомогу, створити на території району кімнату для реабілітації жінок та телефон довіри. Для цього потрібне сприяння як територіальної громади та уряду, так і жіночих громадських організацій, які викликають довіру у постраждалих жінок».
Начальник Добровеличківського бюро правової допомоги Грінченко В.В. розповіла про принципи надання безоплатної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, а також надала буклети з роз’ясненнями стосовно обговореної теми.
Отже, за результатами проведення круглого столу учасниками розроблено початковий план заходів з протидії домашнього насильства на території Добровеличківського району, а саме: створення на території району кімнати реабілітації для осіб постраждалих від насилля та call- центрів; моніторинг сімей, які відносяться до групи ризику; підготовка та направлення пропозицій до територіальної громади та уряду, щодо запровадження програми захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства; проведення широкої інформаційної кампанії та допомога в соціалізації особам, які зазнали насильства в сім’ї.
Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що домашнє насильство можна подолати тільки об’єднавши зусилля органів влади та громадськості. Тільки разом вдасться протидіяти цьому жахливому явищу та надати захист тим, хто опинився у небезпечній ситуації.
За повідомленням прес-служби суду